test je risico op diabetes type 2

Ben je 45 jaar of ouder? Dan kan je op www.gezondheidskompas.be een test doen die je risico op diabetes type 2 weergeeft. 

Is je testscore aan de hoge kant? Ga dan langs bij je huisarts. Met zijn of haar verwijsbrief kan je gratis inschrijven voor zes groepssessies over gezonde voeding. Diabetes type 2 kan je namelijk voor een groot deel voorkomen of uitstellen door een gezonde leefstijl. Door voldoende te bewegen, gezond te eten en niet te roken kan je het risico op diabetes type 2 aanpakken. Ook vrouwen die zwangerschapsdiabetes hebben gehad, kunnen gratis deelnemen. Zij hoeven niet eerst de risicotest te doen.

Samen met een diëtiste leer je tijdens deze zes sessies stap voor stap gezonder eten en leven. Ze vinden elke twee weken plaats op maandagvoormiddag (op 28.09, 12.10, 26.10, 9.11, 23.11 en 7.12) in het administratief centrum (Handelslei 167). Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht. Schrijf je in via het online inschrijvingsformulier of via info@elzvoorkempen.be.

Het preventieproject Halt2diabetes is een initiatief van (alle gemeenten binnen) de Eerstelijnszone Voorkempen en de Diabetesliga.