rioleringswerken in De Bergen, Vlust en Klein Herentals
In samenwerking met Pidpa plannen we bij de start van het nieuwe jaar wegen- en rioleringswerken in De Bergen, Vlust en Klein Herentals. De nutsmaatschappijen bereiden momenteel al de nodige aanpassingen van de leidingen in De Bergen en in Klein Herentals voor. Hierdoor kan de aannemer, Vermetten nv, 7 januari starten met de effectieve wegen- en rioleringswerken.
voorlopige timing
De timing ziet er voorlopig als volgt uit:
- januari tot maart: De Bergen (van het kruispunt met de Heilige Geestweg tot aan het kruispunt met Sniederspad)
- april tot juli: Klein Herentals (het doodlopende gedeelte tussen huisnummer 14 en 40) en Vlust (volledig)
Waarom deze werken?
Met een nieuwe riolering onder de rijbaan zal het afvalwater van de woningen voortaan afgevoerd worden naar een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Zo komt dit water niet langer terecht in baangrachten en waterlopen. Dit zorgt voor een betere waterkwaliteit, in lijn met de Europese verplichtingen.
Na de rioleringswerken vernieuwen we in De Bergen ook de rijbaan. In Vlust en Klein Herentals vervangen we de onverharde weg door een karrenspoor.