Boom gekapt? Daar hoort een nieuwe aanplant bij
Zoersel is een groene gemeente en dat willen we zo houden. Daarom controleren we voortaan systematischer of inwoners de voorwaarden van hun omgevingsvergunning naleven. Ook van vergunningen uit het verleden.
Wie een vergunning krijgt om een boom te vellen, moet vaak een of meerdere nieuwe bomen aanplanten. Zo compenseren we het groen dat verdwijnt. Die heraanplant is geen vrijblijvende afspraak, maar een voorwaarde van de vergunning.
meer aandacht voor controle
In ons meerjarenplan spraken we af om sterker toe te zien op de naleving van omgevingsvergunningen. Voordien gebeurde die controle eerder sporadisch. Voortaan pakken we dit systematischer aan.
We beginnen met de vergunningen voor het vellen van bomen uit de periode 2018 tot en met 2023. Het gaat om ongeveer 600 dossiers. We kijken na of de opgelegde heraanplant gebeurde en volgen dossiers verder op als dat nodig is.
Zo zorgen we ervoor dat de voorwaarden die het groen in onze gemeente beschermen, ook in de praktijk worden nageleefd.
betrokken inwoners krijgen bericht
Ontbreekt in een dossier nog bewijs van de heraanplant? Dan nemen we contact op met de betrokken inwoner. We vragen om foto's en informatie over de huidige situatie te bezorgen. Op basis daarvan volgen we het dossier verder op.
Heb je vragen over de controles? Neem dan contact op met de dienst milieu via de gegevens in het contactblok.