BLOED GEVEN – Ziekenhuizen hebben dagelijks bloed nodig om levens te redden. Dat kan alleen dankzij mensen die er bewust voor kiezen om bloed te geven.
KIMAAT – Bijen hebben het zwaar. Een beetje extra hulp is dus meer dan welkom. Breng jij ook meer leven en daardoor ook meer gelukkige bijen en hommels in je tuin of op je balkon?
TRAPPISTENTOCHT – Op zondag 22 februari 2026 organiseert WSV Natuurvrienden opnieuw de jaarlijkse Trappistentocht. Die dag verwachten we dus extra drukte in Sint-Antonius.
RECHT OP ERKENNING - Op zondag 22 februari is het de Europese Dag van het Slachtoffer. Die dag vraagt aandacht voor de rechten en de positie van slachtoffers van misdrijven.
VANAF 18.02 – Het dubbelrichtingsfietspad langs de Kapellei/Handelslei (N12) in Sint-Antonius wordt omgevormd tot een enkelrichtingsfietspad aan beide zijden van de rijbaan, in de rijrichting van het autoverkeer.
VAKANTIE – Knotsgekke avonturen, sportieve kriebels, creatief creëren of een heuse beestenboel ... Waar heeft jouw kind zin in tijdens de krokus-, paas- of zomervakantie?
MOTIE – De Lijn stelde op 28 januari aan de vervoerregioraad Antwerpen voor om buslijn 39 (Broechem - Sint-Job) te schrappen en te vervangen door een flexbus.
BRANDWEERVRIJWILLIGER – Droom je ervan om bij de brandweer te gaan, maar weet je niet goed wat dat precies inhoudt? Dan is dit je kans. Brandweer Zone Rand organiseert in het voorjaar van 2026 opnieuw de ‘Pompier word je hier’-dagen.
VRIJWILLIGERSBEURS – Vrijwilligerswerk geeft energie! Voor Lynn begon het op de vrijwilligersbeurs. Voor Walter langs de zijlijn van de voetbal en voor Christine uit goesting om opnieuw onder de mensen te komen.
DE HOGE RIELEN - Deze paasvakantie staat er opnieuw actie op de planning! Op 15 en 16 april trekken we naar de bossen van De Hoge Rielen in Lichtaart voor een onvergetelijke tweedaagse vol spanning en avontuur.
30 LITER – Vind jij de PMD-zak ook te groot voor jouw hoeveelheid PMD-afval? Goed nieuws, want aan het onthaal van het administratief centrum en in de drie Zoerselse bibliotheken kan je vanaf nu PMD-zakken van 30 liter kopen.
KANDIDAAT? – Beschik jij over het nodige talent om de Zoerselse parkavonden in Halle te organiseren én in een nieuw kleedje te steken? Weet je daarbij lokaal talent een mooie plek te geven? Dan zijn wij op zoek naar jou!
VACATURE – Ben jij sterk in plannen, organiseren en helder communiceren? Werk je graag achter de schermen mee aan duidelijke informatie voor inwoners en collega’s? Dan is deze job misschien iets voor jou!
UPDATE - De preventiedienst van de gemeente sluit zich aan bij de aanbevelingen van de overheid over het gebruik van speelzand. Tot er meer duidelijkheid is, vragen we om uit voorzorg alle vormen van speelzand tijdelijk niet te gebruiken.
1, 2, 3 FOCUS - Je gsm vraagt constant je aandacht: een bericht, mail, filmpje ... Maar in het verkeer hoort je focus op de weg te liggen, niet op je gsm.
STEM GEVEN – Het Departement Cultuur, Jeugd en Media (DCJM) lanceerde een nieuwe podcastreeks over het mentaal welzijn bij kinderen en jongeren. Jongeren én beleidsmakers gaan in gesprek met elkaar.
KLIMAAT – Zonnepanelen zijn een goede keuze voor het klimaat. Ook bomen spelen daarin een belangrijke rol. Maar vergunningen om bomen te kappen omdat ze schaduw werpen op zonnepanelen worden niet verleend.
VERKEERSHINDER – Vanaf 20 april voeren Pidpa en Fluvius nutswerken uit in de Eikenlaan en Driesheide. Deze werken zijn noodzakelijk om het elektriciteits- en drinkwaternet uit te breiden voor de toekomst.