100 jaar Bethanië - fragmenten uit een eeuw zorg
gepubliceerd op vr 3 jan 2025Text
Op 18 augustus 1924 kregen de zusters van het Convent van Betlehem de toelating om het Bethaniënhuis voor zenuwzieke vrouwen te openen. 2024 was daarom een speciaal jaar voor Bethanië geestelijke gezondheidszorg en stond in het teken van het 100-jarig bestaan.
Zo opende Bethanië het eeuwfeest met een feestelijke receptie, lanceerden ze een Erfgoedwandeling tijdens een familiedag en dansten ze op de muziek van onder meer Sven Ornelis tijdens Boterhammen in ons Park XL.
sluitstuk
Om het jaar in stijl af te sluiten, werd een gloednieuw boek gepubliceerd: ‘100 jaar Bethanië – Fragmenten uit een eeuw zorg’. Dit boek bundelt lokale anekdotes, terugblikken en beschouwingen uit de rijkgevulde geschiedenis van Bethanië.
te koop
De publicatie is een aanrader voor iedereen die affiniteit heeft met Bethanië en de geestelijke gezondheidszorg, er ooit gewerkt heeft of verbleven heeft, in de buurt woont of gewoon geïnteresseerd is. Het is te koop aan 12,50 euro in gebouw 2 en gebouw 5 op het domein in de Andreas Vesaliuslaan.
Vanaf 13 januari kan je in de patio van het administratief centrum (Handelslei 167) de tentoonstelling ‘Wachtverzachters’ over 100 jaar Bethanië bezichtigen.