A  A  A  A 
Marleen Temmerman

Marleen Temmerman (°1953) is hoogleraar aan de Universiteit Gent, gynaecologe, wetenschapper en hoofd van de afdeling verloskunde aan de Universiteit van Gent. Ze heeft de leiding over het ‘International Centre for Reproductive Health (ICRH)’, een internationale onderzoekseenheid, erkend door de Wereldgezondheidsorganisatie.
Als wetenschapper en arts leidde zij 5 jaar een onderzoeksproject over aids aan de Universiteit van Nairobi, Kenia. Ze kwam er terecht in een ziekenhuis in de sloppenwijken, waar gemiddeld 80 vrouwen per dag bevallen. In juli 2009 werd ze verkozen tot de meest verdienstelijke gynaecologe ter wereld. De onderscheiding werd uitgereikt door de ‘Internationale Federatie van Gynaecologen en Verloskundigen (FIGO)’.

Marleen Temmerman heeft als vrouwendokter en professor al heel wat publicaties op haar naam. Van haar verschenen ‘Onrust in de onderbuik (2004)’, en het vervolg ‘Bekentenissen uit de onderbuik (2007)’. Tijdens haar lezing vertelt ze over haar nieuwe boek, ‘Mama Daktari’. Daarin beschrijft ze de ervaringen in haar kliniek in Afrika en hoe ook wij betrokken zijn bij wat daar gebeurt. “We maken ons soms wijs dat Afrika en al zijn problemen te ver van ons bed liggen om er ons druk over te maken. Te vaak vergeten we hoezeer we, of we dat nu willen of niet, betrokken zijn bij wat er daar gebeurt. De wereld is een dorp. Ons dorp. En het is goed daar af en toe eens bij stil te staan.”


donderdag 25 februari  om 20 uur
toegang: 3 euro 
locatie: De Bijl

reserveren is niet nodig

Een organisatie i.s.m. de bibliotheek van Zoersel